категорії: новина

Гранти від Європейського фонду культури

Програма грантів Європейського фонду культури (ЄФК) націлена на сприяння мистецтву Європи. що реалізується шляхом здійснення "інвестицій в людей" (проекти), творчість яких спирається на іноваційні підходи та нові ідеї.
Програма дає можливість максимально розкрити творчий потенціал і представити творчість до обговорення в основних медіа. Гранти ЄФК є засобом заохочення відкритого мистецького обміну за допомогою реалізації спеціальних проектів співробітництва шляхом фінансування фінансування транспортних витрат митців і працівників сфери культури.
ЄФК дає гранти і окремо митцям і мистецьким організаціям. Це можливість для дійсно видатних ініціатив, які здатні пролити світло на питання розмаїття культури Європейського простору. Гранти сприяють поглибленню зв'язків між різними культурними інституціями.
Ви можете завантажити свої заявки на отримання гранту. Не забудьте ознайомитись з рекомендаціями http://www.eurocult.org/we-support-cultural-cooperation/grants, а також результатами попереднього етапу відбору (вересень 2009 р.) для отримання натхнення і своєрідної поради.

Гранти надаються організаціям та митцям.

Головна умова участі – художня унікальність ідеї та відповідність реаліям Європи, що розкриває тему культурного розмаїття і процеси змін в європейському суспільстві.


Брати участь у відборі можуть:
Митці, художники та організації культури будь-якої сфери діяльності, що проживають (зареєстровані) в Європі (тобто на території Європейського союзу та сусідніх територій). 
Незалежні художники, досвід роботи яких не менше 5 років.

Інформація для художників:

  1. Ви маєте надіслати CV та два рекомендаційні листи;
  2. Якщо Ви подаєте заявку разом із певною організацією, продюсером чи партнером, то Ваші шанси отримати грант збільшуються;
  3. Вам необхідно забезпечити принаймні 10% від загальної суму бюджету з інших джерел (внески третьої сторони, власні кошти, гранти/субсидії інших фондів).
  4. Підтвердження підтримки від партнерів чи інших фондів, що дають Вам кошти.

Остаточне рішення буде прийнято в листопаді 2009 р.


Розмір гранту коливається в межах 30 – 60 тис. євро.

За результатами попереднього відборочного туру і рішенням журі 13 проектів отримали гранти. З резюме проектів- лауреатів можна ознайомитись на сторінці: http://www.eurocult.org/we-support-cultural-cooperation/grants